Afiša

Akcija "Satiec savu meistaru! 2017" Latvijā

Akcija "Satiec savu meistaru! 2017" Latvijā
Akcija "Satiec savu meistaru! 2017" Latvijā
KUR
KAD
Piektdiena, 31. marts, 2017 - 23:00

No 31.marta līdz 2.aprīlim Latvijas tautas lietišķās mākslas meistari, amatnieki, stāstnieki, tautas teicēji, muzikanti un dziedātāji 167 vietās visā Latvijā aicinās uz pasākumu “Satiec savu meistaru! 2017”. 

Zemgalē būs iespēja iepazīt pirts tradīcijas un ziepju vārīšanu Baldones novadā, izgatavot rotaļlietas Bauskas Bērnu un jauniešu centrā, apgūt aušanu un adīšanu varēs vairākās tautas lietišķās mākslas studijās Jelgavas novadā, savukārt Ozolnieku novadā meistare Santa Rubene mācīs cept gardu saldskābmaizi.

Dziesmu un rotaļu apgūšana Bārtas kultūras namā, sklandraušu, skābputras un zivju ēdienu gatavošana Rojas Jūras zvejniecības muzejā, keramikas meistarklases Engures novadā, balto villaiņu apaudu aušana Kuldīgā un daudzas citas norises veidos bagātīgo pasākuma programmu Kurzemē.

Dagdas novadā Latgalē varēs apgūt makšķerēšanas prasmes, Līvānu novada kultūras centrs piedāvās iepazīt kāzu tradīcijas - teicēju atmiņu stāstus, mičošanu, tradicionālos kāzu ēdienus. Vārkavas novadā ikviens aicināts uz dūmu pirti, savukārt Viļānu novadā meistari iepazīstinās ar gavēņa laika ēdieniem (Murcovka, Pampuškys, Botva, Cyuku pupu kotleti).

Vidzeme piedāvās plašas iespējas apgūt tautastērpu darināšanu aušanas darbnīcā “Vēverīšas” un rotu darināšanu Seno rotu kalvē pie meistara Daumanta Kalniņa Cēsīs. Ērgļu novadā varēs apgūt baltā galdauta aušanu, rakstnieka Apsīšu Jēkaba dzimtajās mājas „Kalaņģi” Gulbenes novadā notiks leļļu darināšanas meistarklases, dižozolu zīļu dzēriena gatavošanu varēs iepazīt Jērcēnu tautas namā Strenču novadā.

Rīgā plašu programmu piedāvās Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs “Mazā ģilde”, Tautas tērpu centrs “Senā Klēts”, Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”, Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems”, kā arī citas norišu vietas, kur būs iespējams apgūt dažādu rokdarbu prasmes. Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar saimes amatnieku darbiem, kā arī aicināti uz rotaļām, spēlēm un dančiem.

Centrālais “Satiec savu meistaru! 2017” pasākums Rīgā notiks 1.aprīlī, Swedbank Latvija centrālajā ēkā un tās āra teritorijā (Balasta dambī 15). Tie būs tautas tradīciju, zināšanu un prasmju svētki, kuri gaidīs kā lielus, tā mazus rīdziniekus un pilsētas viesus. Daudzveidīgā pasākuma programma piedāvās iziet skaistākās latviešu rotaļas kopā ar folkloras kopām, pielikt savu roku krāšņāko tautas meistaru amatu darbnīcās un vērot meistaru paraugdemonstrējumus. Tāpat apmeklētājus pārsteigs plaša skatuves programma un amatnieku tirdziņš.

Pirmo reizi “Satiec savu meistaru!” Latvijas programmā iekļauta arī norise ārvalstīs. Luksemburgā meistares Maija Biķerniece, Inta Jansone un asociācija “Luksemburga-Latvija” aicinās apgūt pērļoto mauču (pulsa sildītāju) un spundiņraksta adīšanu.

Iepazīsties ar aktivitātēm savā novadā: www.satiecsavumeistaru.lv