Banner 980x90

Saeimas komisija piekrīt deputāta Trupovnieka izdošanai administratīvai sodīšanai

Jānis Trupovnieks/ Foto: Reinis Inkēns/ Saeimas Kanceleja
Jānis Trupovnieks/ Foto: Reinis Inkēns/ Saeimas Kanceleja

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien nolēma piekrist deputāta Jāņa Trupovnieka (ZZS) saukšanai pie administratīvas atbildības.

Komisijas vairākums atbalstīja Trupovnieka izdošanu, bet divi deputāti - Andris Siliņš (ZZS) un Jānis Vucāns (ZZS) - balsojumā atturējās. Vucāns skaidroja, ka atturējās tāpēc, ka uzskata - būtu jāsoda juridiskā persona, proti, dome, nevis deputātus.

Par šo jautājumu vēl būs jālemj Saeimas sēdē.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vēstulē Saeimai skaidro, ka veica pārbaudi par Trupovnieku laikā, kad viņš bija Balvu novada domes deputāts - no 2011.gada februāra līdz 2014.gada novembrim.

Balvu novada domes deputāti 2013.gada 8.augustā nolēma atļaut iznomāt neapdzīvojamās telpas SIA "Eco fabrika" un SIA "Vinoko" uzņēmējdarbības attīstīšanai. Arī Trupovnieks toreiz atbalstīja šo lēmumu. Par balsoja vēl 11 deputāti, bet neviens nebija pret vai atturējies.

Savukārt Finanšu ministrija secināja, ka telpas iznomātas pretēji valdības noteikumos paredzētajai kārtībai un nomas tiesību izsoles noteikumiem.

Pašvaldības deputāts kā valsts amatpersona, balsojot par pašvaldības domes lēmuma projektu, piedalās koleģiālā lēmuma pieņemšanā, līdz ar to deputāti ir pakļauti attiecīgo likumu prasībām un ir atbildīgi par pieņemtajiem prettiesiskajiem lēmumiem, uzsver KNAB.

Trupovnieks kā Balvu novada domes deputāts, piedaloties lēmuma pieņemšanā un balsojot par lēmumu slēgt līgumu ar minētajām komercsabiedrībām, nav ievērojis Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma normas, Ministru kabineta noteikumus, kā arī pārkāpis valsts amatpersonām noteiktos ierobežojumus rīkoties ar pašvaldības mantu, tostarp finanšu līdzekļiem, norāda KNAB.

Trupovnieks norādīja, ka toreizējais lēmums tika sagatavots un izgājis vairākus "filtrus", proti, uz tā bijuši visu atbildīgo personu vizējumi, to parakstīja arī domes priekšsēdētājs, kurš to varēja nedarīt, ja būtu kādi pārkāpumi. Trupovnieks šo jautājumu pārrunājis arī ar bijušajiem kolēģiem un neuzskata, ka būtu pelnījis sodu par konkrēto gadījumu. Viņš akcentēja, ka šīs telpas bija tukšas, neapdzīvotas, tās vajadzēja apsargāt un kurināt, tātad tika radīti zaudējumi.

Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzētais sods par šo pārkāpumu ir no 70 līdz 350 eiro, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatu vai bez tā.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)