Augustā Balvos gaidāms tradicionālais lauku labumu tirdziņš

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Sestdien, 13.augustā Balvos, laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra notiks tradicionālais lauku labumu tirdziņš, kura ietvaros katru mēnesi no maija līdz pat oktobrim ikviens aicināts iepazīt dažādu jomu Ziemeļlatgales amatu meistarus un tradīciju pratējus.

Kā pilsētas informācijas portālu Balvi24.lv informē tirdziņa organizatori, šomēnes tirdziņā ikviens aicināts uz lakatu aušanas darbnīca, kur lakatu aušana uz rāmja ierādīs Iveta Gabrāne. Savukārt par skanīgu muzikālo atmosfēru gādās Vīksnas tautas nama lauku kapella Ineses Skujas vadībā.

Apmeklētāji tirdziņā varēs jauki pavadīt sestdienas rītu un iegādāties dažādus lauku labumus, sezonas dārzeņus un ogas, amatniecības izstrādājumus no zemniekiem, mājražotājiem un amatu meistariem.

Tirdziņā piedalīties aicināti vietējie zemnieki, amatnieki un mājražotāji. Tirgotājiem pieteikšanās obligāta (līdz 11.augustam) Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrā: rakstot uz biznesacentrs@balvi.lv, turisms@balvi.lv vai zvanot 26461435, 29272948.

Amatu meistardarbnīcas tiek rīkotas projekta "Ziemeļlatgales amatu meistaru parāde" ietvaros, kas tiek finansēts no Valsts kultūrkapitāla fonda a/s "Latvijas valsts meži" finansētās mērķprogrammas "Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2016".

Projekta mērķis - ar amatnieku meistardarbnīcām lauku labumu tirdziņos apmeklētājiem radīt interesi un nodot senās amatu prasmes tālāk sabiedrībai, akcentējot to kultūrvēsturisko nozīmi Ziemeļlatgales nacionālās identitātes saglabāšanā un tūristu piesaistē.