Balvos atklās grafiķa Pētera Džigura personālizstādi un prezentēs grāmatu "Kal mākslas daili dziesmā savā"

Daugavpils, 18.janv., LETA. Nākamnedēļ, 23.janvārī, plkst.15 Balvos, Balvu Novada muzejā notiks grafiķa Pētera Džigura personālizstādes atklāšana un grāmatas "Kal mākslas daili dziesmā savā" prezentācija, aģentūru LETA informēja muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Janīna Vīksna.

Izstādē apskatāmie mākslas darbi tapuši māksliniekam raksturīgajā tehnikā – stājgrafika. Ar saviem darbiem mākslinieks izsaka savas jūtas, pārdomas, kā arī savu pasaules redzējumi.

Grāmatā "Kal mākslas daili dziesmā savā" apkopota autora dzeja, domas, grafikas, veltījumi konkrētiem novada un Latvijas ļaudīm.

Izstāde un grāmata ir mākslinieka – dzejnieka veltījums Latvijas 100. un Balvu pilsētas 90.jubilejai.

Pēteris Džigurs ir dzimis 1944.gada 11.aprīlī Balvos, 1964.gadā absolvējis Rīgas Lietišķās Mākslas vidusskolu, studējis Latvijas Mākslas akadēmijā, kopš 1983.gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, aktīvi piedalās izstādes kopš 1974.gada. Džigura darbi ir eksponēti daudzās Eiropas un Neatkarīgo valstu savienības valstīs.

Mākslinieks ir dāsni dalījies ar savu radošo mantojumu, dāvinot savus darbus. Balvu Novada muzeja krājumā ir vairāk nekā 100 mākslinieka grafikas darbi. Daži Džigura darbi ir Maskavā slavenajā Tretjakova galerijā, Latvijas konsulātā Sanktpēterburgā, Latvijas Valsts mākslas muzejā, muzejā Arsenāls, kā arī privātkolekcijās visā pasaulē.