Krimināllietu par cigarešu kontrabandu, ievedot tās Latvijā ar laivu, atkārtoti turpinās iztiesāt novembrī

Daugavpils, 18.sept., LETA. Viena no apsūdzētajiem izsludināšanas meklēšanā dēļ, Rēzeknes tiesa Balvos līdz 1.novembrim atlikusi krimināllietas par cigarešu kontrabandu, ievedot tās Latvijā ar laivu, izskatīšanu jaunā sastāvā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Jau vēstīts, ka Latgales apgabaltiesa februārī atcēla pirmās instances tiesas spriedumu apelācijas kārtībā skatāmajā krimināllietā un nosūtīja lietu atpakaļ Rēzeknes tiesai izskatīšanai jaunā sastāvā.

Krimināllietā apsūdzētajiem Ilmāram Rudusānam un Vitālijam Silagaiļam Rēzeknes tiesa Balvos tiesa piemērojusi trīs gadu, bet Oļegam Kovaļenko un Oļegam Borcovam - divu gadu nosacīto sodu. Visiem notiesātajiem kā papildu sods piemērota probācijas uzraudzība uz vienu gadu, aizliegums attiecīgi trīs un divus gadus nodarboties ar visu veidu komercdarbību. Savukārt Rudusānam piemērotas vēl arī 160 stundas piespiedu darba.

Prokurors apsūdzētajiem bija pieprasījis sodus ar brīvības atņemšanu līdz pat trim gadiem nosacīti ar un bez mantas konfiskācijas.

Minētajā krimināllietā no apsūdzētajiem un viņu aizstāvjiem bija saņemtas trīs apelācijas sūdzības.

Kā iepriekš informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga, lai realizētu cigarešu kontrabandas ievešanu Latvijas Republikas teritorijā, organizētās grupas dalībnieki sadalīja pienākumus. Viena no apsūdzētajām personām, kura bija valsts amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, apņēmās nodrošināt netraucētu cigarešu pārvietošanu, apejot muitas kontroli.

Saskaņā ar apsūdzību kāda persona Krievijā iegādājās 209 000 ar Baltkrievijas akcīzes markām marķētu cigarešu vairāk nekā 30 541 eiro vērtībā un nodeva tās apsūdzētajām personām. Cigaretes tika nogādātas līdz vietai, no kurienes tās tālāk ar laivu pārveda pāri robežupei Latvijas teritorijā.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.