Latgaliešu mūzikas un dzejas festivālu "Upītes Uobeļduorzs" šogad vadīs Jānis Skutelis

Rīga, 12.sept., LETA. 21.septembrī astoņpadsmito reizi, svinot simbolisko pilngadību, Viļakas novada Upītē notiks vecākais latgaliešu mūzikas un dzejas festivāls "Upītes Uobeļduorzs", kuru šogad vadīs komiķis Jānis Skutelis, aģentūru LETA informēja Nemateriālās kultūras mantojuma centra "Upīte" direktors Andris Slišāns.

"Upītes Uobeļduorzs" ir festivāls, kurš nemainīgi katru gadu pulcē latgaliešu literātus un mūziķus, iepazīstinot gan ar jauniem vārdiem latgaliešu kultūrā, gan aicinot latgaliešu mūziku un literatūru atklāt ikvienam interesentam. Neiztrūkstoša festivāla tradīcija ir arī kāds īpašais viesis. Šogad festivāla vadīšana uzticēta komiķim Jānim Skutelim, kurš pats arī ir no Latgales, bet īpašo viesu godā būs grupa "Linga". 

Pilngadības festivālā "Upītes Uobeļduorzs" šoreiz uzstāsies "Dabasu Durovys", folkloras kopa "Upīte", "Gandreiž 10nīkā", "Trešīs Ņutona lykums", Vinsents Kūkojs, "Unknown Artist", "Kei-Rei", "Žvūrgzdyni", Rihards Krilovs, Saļņovas kapela un Santa Savicka-Drozdova, bet literāri priecēs Mārīte Slišāne, Ligija Purinaša, Karonhisake, Mārīte Bikovska, Ilze Sperga, Ineta Atpile-Jugane, Līvija Liepdruviete, Anna Rancāne un Dagneja.

Mīlas dzejas un dziesmu festivāla "Upītes Uobeļduorzs" pirmsākumi meklējami 2002.gadā, un tas ir vecākais līdz šim pastāvošais latgaliešu festivāls pasaulē, pauda Slišāns. Pasākuma idejas autors ir latgaliešu literāts, novadpētnieks Antons Slišāns, kurš savulaik iedomājās izveidot savdabīgu dzejas dienām veltītu festivālu, lai popularizētu un saglabātu latgaliešu valodu. Pašlaik festivāla organizēšanu turpina Antona dēls Andris Slišāns ar ģimeni, saglabājot festivālu kā ikgadēju latgaliešu satikšanās reizi, kurā skan latgaliešu valoda.