Lietu par Afganistānas pilsoņu nelikumīgu pārvietošanu pāri robežai atkārtoti iztiesās nākamgad

Daugavpils, 20.sept., LETA. Lietu par septiņu Afganistānas pilsoņu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai Rēzeknes tiesa jaunā sastāvā sāks skatīs nākamgad 4.janvārī, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Sakarā ar konstatētajiem procesuālajiem pārkāpumiem Latgales apgabaltiesa atcēlusi pirmās instances tiesas lēmumu minētajā krimināllietā.

Lietā gandrīz no visām apsūdzētajām personām ir saņemtas apelācijas sūdzības.

Jau vēstīts, ka Rēzeknes tiesa Balvos piemērojusi reālu brīvības atņemšanu pieciem no sešiem krimināllietā apsūdzētajiem.

Salvim Circenim piemērota brīvības atņemšana uz pieciem mēnešiem bez mantas konfiskācijas ar probācijas uzraudzību uz vienu gadu, Aivim Podiņam - brīvības atņemšana uz pieciem mēnešiem, piespiedu darbs uz 392 stundām, autovadītāja tiesību atņemšana uz četriem gadiem septiņiem mēnešiem un 21 dienu bez mantas konfiskācijas ar probācijas uzraudzību uz vienu gadu.

Aigaru Kozlovski tiesa nolēmusi sodīt ar brīvības atņemšanu uz astoņiem mēnešiem 270 stundu piespiedu darbu bez mantas konfiskācijas ar probācijas uzraudzību uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, bet Andreju Korjavinu - ar brīvības atņemšanu uz astoņiem mēnešiem bez mantas konfiskācijas ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

Vieglākais sods šoreiz piemērots Nikolajam Daņilovam - brīvības atņemšanu uz četriem mēnešiem nosacīti bez mantas konfiskācijas un probācijas uzraudzības, bet smagākais - Edgaram Loginam, kuram piemērota brīvības atņemšana uz pieciem mēnešiem, bez mantas konfiskācijas un bez probācijas uzraudzības. Kopā ar iepriekš neizciesto sodu Loginam aiz restēm būs jāpavada trīs gadi un astoņi mēneši.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, 2015.gada jūlija beigās tika izveidota organizēta grupa, kurā bija Vācijā dzīvojoša persona un divas izmeklēšanas laikā nenoskaidrotas personas Krievijā, kā arī vēl sešas personas, kuras veica nelegālo imigrantu pārvietošanu pāri Krievijas-Latvijas robežai tālākai pārvietošanai uz citām Šengenas dalībvalstīm.

Pret Vācijā un Krievijā dzīvojošajām personām kriminālprocess izdalīts atsevišķā lietvedībā.

Prokuratūra apsūdzību sešām personām uzrādījusi, jo tās no Krievijas Latgalē pārvietoja pāri valsts robežai septiņus Afganistānas pilsoņus.