Nelielā skolēnu skaita dēļ Viļakas novadā varētu slēgt Upītes pamatskolu

Daugavpils, 5.febr., LETA. Audzēkņu skaita samazināšanās dēļ, kā arī ņemot vērā skolēnu skaita prognozi turpmākajiem gadiem, Viļakas novadā tiek apsvērta iespēja slēgt Šķilbēnu pagastā esošo Upītes pamatskolu, aģentūra LETA noskaidroja Viļakas novada pašvaldībā.

Patlaban Upītes pamatskolā no 1. līdz 9.klasei izglītojas 36 skolēni. Mācībām 1.klasē 2018./2019.mācību gadā minētajā mācību iestādē nav pieteicies neviens skolēns.

Kā vēl viens no skolas slēgšanas iemesliem pašvaldībā tiek minēts mūsdienu prasībām neatbilstoša mācību vide vairāk nekā 100 gadus vecajā skolas koka ēkā. Lai izglītības iestāde varētu turpināt pastāvēt, pašvaldībai tajā ir jāiegulda lieli līdzekļi - jāveic kapitālais remonts, jānomaina elektroinstalācija, jānodrošina ugunsdrošības atbilstība mūsdienu prasībām, kā arī jānodrošina virkne citu prasību izpilde.

Lai pārrunātu ar mācību iestādes nākotni saistītus jautājumus, tuvākajā laikā ir plānota atbildīgo amatpersonu tikšanās ar pedagogiem un skolēnu vecākiem.

Upītes pamatskolas slēgšanas gadījumā lielākā daļa tās audzēkņu varētu turpināt izglītoties tajā pašā pagastā esošajā sešus kilometrus attālajā Rekovas vidusskolā, kur jau izglītojas daļa skolēnu no Upītes.

No 12 Upītes pamatskolā strādājošajiem pedagogiem pamatdarbā minētajā mācību iestādē strādā astoņi skolotāji, divi no viņiem pensionēti. Skolas slēgšanas gadījumā jaunu darbu varētu nākties meklēt arī visam mācību iestādes tehniskajam personālam.