Pirmajā pašvaldības konkursā "Esi uzņēmējs Balvu novadā" sadalīti 5000 eiro

Rīga, 21.febr., LETA. Pirmajā Balvu novada pašvaldības organizētajā konkursā "Esi uzņēmējs Balvu novadā" trīs biznesa idejas ieguvušas pašvaldības līdzfinansējumu kopumā 5000 eiro apmērā, aģentūra LETA uzzināja novada pašvaldībā.

Konkursa mērķis bija aktivizēt iedzīvotājus saimnieciskās darbības uzsākšanai, tādejādi veicinot uzņēmējdarbības vides attīstību Balvu novadā. Konkursa īstenošanai no pašvaldības budžeta līdzekļiem paredzēts finansiāls atbalsts 5000 eiro, nosakot vienam konkursa pretendentam maksimāli iegūstamo summu ne vairāk kā 2000 eiro.

Interesi sākt uzņēmējdarbību Balvu novadā izrādīja ne tikai Balvu novada, bet arī Viļakas un Kārsavas novada iedzīvotāji. Konkursam savas biznesa idejas bija iesnieguši 12 pretendenti, kuri Balvu novadā plānoja sniegt metināšanas, spēļu konsoļu nomas, auto datordiagnostikas, fizioterapeita, friziera, skaistumkopšanas, latīņu deju mācīšanas, kanisterapijas, aitu cirpšanas, meža gaļas un zivju produkcijas pārstrādes pakalpojumus, kā arī attīstīt bērnu apģērbu un bērnu sensoro rotaļlietu un aksesuāru ražošanu.

Komisija analizēja iesniegtos biznesa ideju pieteikumus pēc to dzīvotspējas un ekonomiskās lietderības, noklausījās prezentācijas un novērtēja konkursa pretendentu prasmes un iespējas saimnieciskās darbības uzsākšanai. Rezultātā pašvaldības grantu saņēma trīs jaunie uzņēmēji.

Viens no viņiem ir Emīls Jauntēvs, kurš ar konkursa pieteikumu "Aitu cirpšanas un nagu griešanas pakalpojuma realizēšana Balvu novadā un ārpus tā" saņēma pašvaldības finansējumu 1991 eiro apmērā.

Jauntēvs, lai sniegtu aitu cirpšanas pakalpojumus, ir iegādājies kvalitatīvu, jaudīgu un izturīgu griezējinstrumentu komplektu. To izmēģināt varēs pavasarī, kad būs piemērots laiks aitu cirpšanai. Jaunais lauksaimnieks ir pārliecināts par savas idejas dzīvotspēju, jo aitu skaits pēc reģistra datiem Latvijā pieaug gadu no gada, bet trūkst profesionāla aitu cirpšanas pakalpojuma piedāvājuma.

Ar konkursa pieteikumu "Kanisterapijas pakalpojumu sniegšana Ziemeļlatgales reģionā, veicinot bērnu un jauniešu attīstības un attīstošo aktivitāšu pieejamību dažādām sociālajām grupām" sevi pieteica Ingrīda Supe un saņēma pašvaldības finansējumu 1150 eiro.

Kanisterapija ir uz mērķi orientēta, strukturēta, plānota terapeitiska darbība, kura notiek saskaņā ar dzīvnieka klātbūtni ar mērķi uzlabot veselību. Supe ar apmācītu suni Doru sniedz terapeitiskos pakalpojumus Balvu un apkārtējos novados.

Trešā konkursa uzvarētāja ir Aiga Keisele, kura ar konkursa pieteikumu "Vizāžista pakalpojumu sniegšana Balvu novadā" saņēma pašvaldības atbalstu 1858 eiro apmērā. Keisele vizāžista pakalpojumu sniedz, braucot pie klienta. Iegūto finansējumu viņa izmantojusi profesionāla grima uzklāšanas produktu komplekta, grima otu, vizāžista krēsla, vizītkaršu iegādei.

Pašvaldība arī šogad rīkos konkursu "Esi uzņēmējs Balvu novadā". Informācija par konkursa norises laiku tiks publicēta Balvu novada mājaslapā.