Skatīs opozīcijas pieprasījumu minimālo algu Latgalē celt tikai par 20 eiro uzņēmēju grūtību dēļ

Rīga, 8.nov., LETA. Saeimas Pieprasījumu komisija šodien skatīs opozīcijas deputātu pieprasījumu Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS), kurā aicināts uzņēmēju grūtās situācijas dēļ attiecībā uz Latgali atcelt minimālās algas paaugstināšanu vai vismaz nepieļaut tās kāpumu vairāk kā par 20 eiro gadā.

Komisijas sēde notiks plkst.9 Jēkaba ielā 16, 303.telpā.

Pieprasījumu parakstījuši deputāti Juris Viļums (LRA), Ivars Brīvers (LRA), Silvija Šimfa (NSL), Arvīds Platpers (NSL), Varis Krūmiņš (LRA), Rihards Melgailis (LRA), Aivars Meija (NSL), Artuss Kaimiņš (KPV LV), Edvards Smiltēns un Mārtiņš Šics (LRA).

Parlamentārieši pieprasa līdz 2017.gada decembrim valdībai izstrādāt kārtību, kas nosaka īpaši atbalstāmā reģiona statusu Latgales plānošanas reģiona teritorijai un pēc nepieciešamības arī novados ārpus tā. Šāds lēmums jāpieņem ar mērķi, lai reģistrētā bezdarba līmenis samazinātos līdz 10% un tiktu noteikti nodarbinātības veicināšanas pasākumi.

Viens no šiem pasākumiem paredzētu iedzīvotāju ienākuma nodokļa neapliekamo minimumu noteikt vismaz 430 eiro apmērā.

Vairāki no iesniedzējiem ir no Latgales ievēlētie deputāti, kas vērš uzmanību, ka novada iedzīvotājiem nebija iespējas paust viedokli par minimālās algas paaugstināšanu līdz 430 eiro. Biznesa jomas pārstāvji ir uzsvēruši, ka šāds paaugstinājums vēl vairāk apdraud nodarbinātību reģionā.

Gandrīz puse no Latgales lielākajiem ražošanas uzņēmumiem strādāja ar negatīvu vai minimālu peļņu. Šādos apstākļos minimālās algas paaugstināšanas dēļ paredzamais darbaspēka izmaksu kāpums par 13%, kas paredz darbadevēja izmaksu pieaugumu no 470 un 534 eiro, nav paceļams, uzsver politiķi.

Pēc tam, kad pieprasījums tiks izskatīts atbildīgajā komisijā par to vēl būs jālemj Saeimai.