Viļakas novada zemnieku saimniecība "Kotiņi" pērn par 16% kāpinājusi apgrozījumu

Foto: Edgars Vaivads
Foto: Edgars Vaivads

Viļakas novada Šķilbēnu pagastā reģistrētā zemnieku saimniecība "Kotiņi" 2015.gadā par 16% kāpinājusi apgrozījumu, kas sasniedzis 2 218 437 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kā, atsaucoties uz "Firmas.lv", ziņo aģentūra LETA, palielinājies ne tikai zemnieku saimniecības apgrozījums, bet arī peļņa - ja 2014.gadā tā bijusi 137 284 eiro, pērn tā palielinājusies līdz 362 506 eiro.

Kā minēts ZS "Kotiņi" vadības ziņojumā, tā nodarbojas ar graudaugu - kviešu, rudzu, miežu, auzu -, pākšaugu - pupu - un rapša audzēšanu un pārstrādi. Saimniecība apstrādā vairāk nekā 2500 hektārus zemes. Pārstrādes rezultātā tiek iegūti lopbarības milti un maisījumi, rapša eļļa. Nelielos apjomos tiek sniegti transporta pakalpojumi, ceļu tīrīšanas un apkopes pakalpojumi. 2015.gadā iegādāta jauna lauksaimniecības tehnika - kombains, traktori, kultivatori, sējmašīnas u.c.

Saimniecība plāno turpināt intensīvi attīstīt graudkopību, īpaši sēklu ražošanu. Kā minēts ziņojumā, plānots, ka pārskata gada peļņu izlietos ražošanas paplašināšanai, kā arī kapitālieguldījumiem.

Saimniecība reģistrēta 1992.gadā, un tās īpašnieks ir Aldis Ločmelis.