Tūrisma informācija

 • Balvu muižas apbūve - muižas pils, klēts, parks un "Lāča dārzs"

  
Balvu
muižas apbūve - muižas pils, klēts, parks un "Lāča dārzs"

  Muižas pils celta 1769. gadā, vairākkārt atjaunota, pielāgojot to skolas vajadzībām, jo šobrīd tajā atrodas Balvu profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola. Muižas zālē ir viena no labākajām akustikām Latvijā, un ik vasaru šeit notiek Balvu Kamermūzikas festivāls. Muižas apbūvē ietilpst arī Lāča dārzs, kas ir kādreizējais...

 • Balvu novada muzejs

  
Balvu
novada muzejs

  Balvu novada muzejs atrodas rekonstruētajā Balvu muižas klēts ēkā, kur vēstures elpa mijas ar jaunajām vēsmām. Piecās muzeja ekspozīciju zālēs mūsdienīgos izteiksmes veidos tiek atspoguļota tradicionālā mūzika, folklora, paražas, psalmi, Maija dziedājumi, cilvēku prasmes un citas Ziemeļlatgales vērtības.

 • Balvu Romas katoļu baznīca

  
Balvu
Romas katoļu baznīca

  Balvu Romas katoļu baznīca celta 1804. gadā. Tā ir ievērojama ar īpatnējo arhitektonisko veidolu, jo sākotnēji celta pēc pareizticīgo baznīcu parauga. Balvu Romas katoļu baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

 • Balvu evaņģēliski luteriskā baznīca

  
Balvu
evaņģēliski luteriskā baznīca

  Balvu evaņģēliski luteriskās draudzes pirmsākumi meklējami 19. gs. beigās, kad vidzemnieki par parādiem zaudēja zemi un devās uz Latgali. Ienākušajiem luterāņiem nebija kur piekopt savas garīgās vajadzības, tāpēc 1915. gadā uzcēla dievnamu.

 • Piemineklis Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem

  
Piemineklis
Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem

  Piemineklis Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem atklāts 1938. gadā. Tā autors ir tēlnieks K. Jansons. Piemineklis vairākkārt gāzts, bet 1993. gadā atjaunots. Pieminekli Latgales partizāniem mēdz dēvēt arī par Balvu "Staņislavu".

 • Seno amatu darbnīca

  
Seno
amatu darbnīca

  Seno amatu darbnīcas saimnieks ir kokamatnieks Ēriks Kanaviņš, kurš gatavojis latgaliešu sētas maketu Balvu Novada muzejam, restaurējis vairākus krustus un krucifiksus. 2007. gadā izkaltas un Lāča dārzā izvietotas četras lāču skulptūras.

 • Alus darītāja Daiņa Rakstiņa sēta

  Alus
darītāja Daiņa Rakstiņa sēta

  Apmeklējot alus darītāja Daiņa Rakstiņa sētu, tiksiet iepazīstināti ar īsta Latgales alus darīšanas procesu un tradīcijām pēc sentēvu metodēm. Būs iespēja degustēt saimnieka brūvējumu.

 • Liliju un akmeņu dārzi "Ezerlīčos"

  Liliju
un akmeņu dārzi "Ezerlīčos"

  Tilžas pagasta Dievžeikaru ciema "Ezerlīčos" Skaidrītei un Ērikam Kašiem pieder liliju dārzs, kurā audzē vairāk nekā 300 šķirņu liliju, daudzkrāsainu dienziežu, peoniju un hostu, bet dīķos mājvietu atradušas krāšņas ūdensrozes.