Viļakas novada muzejs

Viļakas novada muzejs atrodas pilsētas kultūrvēsturei nozīmīgā 1913.gadā celtajā katoļu draudzes mājā, kas tautā, savas nozīmības dēļ, dēvēta par "Gaismas zāli" un bijušajā kapucīnu mūku klostera ēkā. Muzejā atspoguļota Viļakas pilsētas un tās tuvākās apkārtnes vēsture no 13.gs. līdz mūsdienām – nozīmīgākie notikumi, izcilākās personības un laikmeta liecības. 

Muzejā skatāmi novadam raksturīgie etnogrāfiskie materiāli: darba rīki, vietējo podnieku darinājumi, mājaustās tekstilijas utt, kas dod ieskatu kādreizējā Viļakas novada ļaužu ikdienā. Muzejā skatāma "Baltā istaba", kur var uzzināt par novada kristīgo draudžu – katoļu, pareizticīgo un luterāņu – vēsturi. Katoļu bīskapiem Kazimiram Duļbinskim un Valerianam Zondakam veltītajā piemiņas istabā aplūkojami garīdznieku amata piederumi un personīgās lietas. Muzeja ekspozīcijas zālē "Viļakas vēsture laikmeta griežos" iespējams apskatīt naudas kolekciju, kas attiecās uz laika posmu no 18. gs. – 2013. gadam. Nozīmīga muzejā ir Jāņa Laicāna filumēnijas kolekcija, kurā ir vairāk kā 1500 sērkociņu kastīšu etiķetes no Padomju Savienībasun citām zemēm. Tāpat apskatāma ekspozīcija "Viļakas novada skolu vēsture", kur var iegūt informāciju par  aptuveni 35 kādreiz esošajām un pastāvošām skolām Viļakas apkārtnē. Savukārt bijušajā klostera ēkā var apskatīt mākslas izstādes un novadnieka "Ed.Spravnika Latvijas putnu olu kolekciju". Novadnieks Edvards Spravniks bija pazīstams ornitologs. Viņa savāktā Latvijas putnu olu kolekcija ir viena no vērtīgākajām dabas kolekcijām Latvijā. Putnu olas sācis vākt 1928.gadā un pēdējās olas pievienotas 1941. gadā. Ilgu laiku no 1974. gada –  2014. gada augustam putnu olu kolekcija atradās latviešu centrā Toronto. 2014. gada nogalē Velta Spravniks ar ģimeni olu kolekciju uzdāvinājusi E. Spravnika dzimtā – Viļakas novada muzejam. Izstādē var apskatīt 636 putnu olas no 130 Latvijas un eksotisko putnu sugām.

Adrese: Balvu iela 13, Viļaka, Viļakas novads, LV-4583
Tālrunis: +371 28386859, +371 64563302 
Mājaslapa: www.visitvilaka.lv
E-pasts: vilakasnovadamuzejs@vilaka.lv
GPS koordinātes: 57.1844965, 27.6673481

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)