Vietējās ziņas

 • Rušenicas pilskalns – seno latgaļu militārais nocietinājums

  Emīls/flickr.com

  Rušenicas pilskalns atrodas Rušas upītes labajā krastā un Rušonas ezera tuvumā, Riebiņu novada Rušonas pagasta Rušenicā. Netālu no pilskalna atrodas arī Rušonas muiža. 16 metrus augstais pilskalns ir kultūrvēsturisks objekts un kultūras piemineklis, virs kura senatnē slējusies nocietināta seno latgaļu pils. Pilskalna izmantošana attiecināma uz astoto līdz 11. gadsimtu.

 • Apciemo ainavisko Jaunsventes muižas parku un dabas takas

  shutterstock.com

  Blakus Jaunsventes muižai, kalna nogāzē, atrodas īpašs parks, kas 19. gadsimta beigās ticis veidots kā plašs ainavu parks 5,22 hektāru platībā, un tā lielākā vērtība – lielo koku daudzums un lapegles. Parkā sastādītas gan dažādu ievestu koku sugas, vietējie koki un krūmi, kā arī veidotas alejas un koku grupas. Parka tuvumā atrodas 1912. gadā celtā Jaunsventes muiža un Militārās tehnikas muzejs, kā arī 2. pasaules karā kritušo kapi.

 • Rēzeknes pilsdrupas un princeses Rozes stāsts

  EDEN - European Destinations of Excellence/flickr.com

  Rēzeknes pilsdrupas atrodas pilskalnā, kur, vēl pirms uz tā tika uzcelta Livonijas ordeņa pils, no devītā līdz 13. gadsimtam atradās nocietināta seno latgaļu pils. Vēlāko laiku mūra pili divos stāvos un ar torņiem 1285. gadā cēlis vācu ordeņmestrs Šurborgas Vilhelms. Tā pastāvēja līdz pat 17. gadsimta vidum, līdz nocietināto pili nopostīja zviedri, un pēc tam tā vairs netika atjaunota. Rēzeknes pilsdrupas ir senākais vēstures piemineklis, kā arī visievērojamākā un tūristu apmeklētākā vieta pilsētā.

 • Lūznavas muiža – mākslas, mūzikas un literatūras pils

  Viļakas bibliotēka/flickr.com

  Lūznavas muiža, arī Dlužņevas muiža, atrodas Lūznavas ciemā, apmēram 22 kilometru attālumā no Rēzeknes. Muižas kungu māja ir romantizēta jūgendstila pērle, kas 20. gadsimta sākumā celta kā īpaša vieta mākslai, mūzikai un literatūrai. Muiža ir piedzīvojusi vēsturiskas pārmaiņas, kļūstot par skolu, kara štābu, pagasta pārvaldi un bibliotēku, savukārt pēc renovācijas atdzimusi no jauna. Lūznavas muiža ir piedzīvojusi renovāciju un tai piešķirts Valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statuss.

 • Žilbinoši balts smaids – labākā rota, ko sev uzdāvināt svētkos

  Tuvojas gada nogale, kad saiņojam dāvanas un lutinām savus tuvākos cilvēkus. Kāpēc gan arī pašiem sevi neiepriecināt ar kādu noderīgu dāvanu, kas liks iemirdzēties Ziemassvētku un Jaungada fotogrāfijās? Ja neesat apmierināti ar savu zobu toni, ko redzat spogulī, tad zobu balināšana ir lieliska dāvana, ko varat sev uzdāvināt šajā pirmssvētku laikā. 

 • Mākslīgā akmens izstrādājumi vannasistabā – iespējas un priekšrocības

  Vannasistabu jau sen vairs neuztveram tikai kā telpu, kur izvietots sanitārais mezgls, bet gan kā nozīmīgu daļu no kopējā interjera. Vannasistaba ir vieta ne tikai, kur veikt ikdienas higiēnas rituālus, bet arī telpa, kur atpūsties, relaksēties, izbaudīt mieru un lutinošas skaistuma procedūras. Vannasistabas plānošanai un interjera detaļu izvēlei veltām tikpat daudz rūpības un laika kā jebkurai citai telpai.

 • Latgale – tās tradicionālie ēdieni

  Cori Rozentāle /flickr.com

  Latgale ir Zilo ezeru zeme, jo tie šeit sastopami vai ik uz soļa; tā ir dziļu mežu un auglīgu lauku zeme, ko caurvij sena vēsture un spēcīgas senču tradīcijas, kā arī tā ir mājas latgaliešiem – cilvēkiem ar plašu sirdi un pašiem savu valodu. Latgalieši par lielāko vērtību, ar ko tie lepojas, uzskata cilvēku.

 • 5 rotaļlietas, kas palīdzēs attīstīties bērna intelektam

  Rotaļlietu izvēle veikalos ir ļoti plaša, tāpēc vecākiem var nemaz nebūt tik viegli izlemt, ko tad pirkt saviem bērniem, bet ko labāk atstāt plauktā. Labākā izvēle noteikti būs tādas rotaļlietas, kas palīdz bērnam attīstīties – veicina intelektu, radošo un stratēģisko domāšanu. Šīs prasmes viņam palīdzēs skolas mācību procesā un noderēs jebkurā dzīves situācijā.

 • Dāvanas sievietei, ko nopirkt internetā

  Šajā rakstā ir apkopotas lieliskas dāvanas, ko nopirkt internetā un ar ko pārsteigt sievieti svētkos.

 • Pasargā telpu no saules un karstuma ar aizsargžalūzijām

  Tā kā tuvojas pavasaris un vasarā, kad saule mūsu logos iespīdēs arvien biežāk un intensīvāk, ir īstais brīdis padomāt, kā telpās saglabāt patīkamu mikroklimatu un izvairīties no telpu uzkaršanas un saules staru spīdēšanas uz TV, datora vai citiem ekrāniem, traucējot darbu un atpūtu. Aizsargžalūzijas ir viens no veidiem, kā efektīvi to panākt jebkurai ēkai, kurai ir logi un citas stiklotas konstrukcijas.