Balvos par teju miljonu eiro uzbūvēs kanalizāciju un ūdensvadu 111 mājām

Rīga, 5.sept., LETA. Balvos tiek īstenots 993 257 eiro vērts projekts, pēc kura kanalizācijas un ūdensvada tīklam varēs pieslēgties 111 privātmājas, aģentūra LETA uzzināja Balvu novada pašvaldībā.

Projekts paredz jaunu ūdensvada tīklu izbūvi 4787 metru garumā un jaunu kanalizācijas tīklu izbūvi 4202 metru garumā. Pašlaik projektā paredzētie darbi ir paveikti vidēji par 90%.

Projektā atlikuši ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūves darbi Kooperatoru ielā, kas tiks pabeigti līdz septembra vidum. Dārza un Miera ielās jau ir atjaunots ceļa asfalta segums. Asfalta segumu būvnieks atjaunoja arī tīklu pieslēguma vai izbūves vietās, kas šķērsoja krustojumus Sporta, Jaunatnes, Skolas, Rūpniecības, Pilsoņu, Ezera ielās un Lauku ielas posmā. Turpinās grants ceļa seguma atjaunošanas darbi pa kārtām. Tāpat septembrī tiks labiekārtotas kanalizācijas sūkņu staciju teritorijas, sakārtotas ceļu malas un atzaru pieslēgumu vietas.

Līguma summa par būvdarbu izpildi ir 993 257 eiro. Ūdensvadu un kanalizācijas tīklu izbūvi veic SIA "ĢL Konsultants", būvuzraudzību nodrošina SIA "BaltLine Globe", bet autoruzraudzību - SIA "Wesemann".

Pašvaldībā uzsvēra, ka dzīvojamo māju īpašnieki ir izrādījuši lielu interesi par jaunu ūdensvada un kanalizācijas tīklu pieslēgumu ierīkošanu, un pašlaik tehniskie noteikumi izsniegti 73 dzīvojamo māju īpašniekiem. Pieslēgums veikts un noslēgti līgumi ar 35 māju īpašniekiem.