Banner 980x90

Kas ir VR Room un VR spēles?

VR jeb virtuālā realitāte ir mūsdienu tehnoloģija, kas piedāvā mums līdz šim nebijušas iespējas teju ikvienā jomā. Pateicoties tai, mēs esam ieguvuši lielas priekšrocības gan medicīnā, izklaidē un izglītībā, gan arhitektūrā un citās nozarēs. Kas ir VR Room un virtuālās realitātes brilles? Uzzini aizraujošu informāciju šajā rakstā, kas izveidots sadarbībā ar VR Room “GUNSnLASERS”!

Kas ir VR Room?

VR Room jeb VR istaba parasti attiecas uz pielāgotu telpu, kas ir aprīkota ar virtuālās realitātes (VR) aparatūru un programmatūru, kur interesenti var iesaistīties iespaidīgā VR pieredzē. Šīs telpas ir iekārtotas tā, lai nodrošinātu lietotājiem kontrolētu un optimizētu vidi, kamēr viņi izmanto virtuālās realitātes brilles un citas nepieciešamās ierīces. 

Uzzini, kādas ir galvenās VR room funkcijas un to aspekti:

 • virtuālās brilles un cits aprīkojums – VR room ir aprīkota ar augstas kvalitātes VR aparatūru, kas bieži ietver virtuālās brilles (piemēram, Oculus Rift, HTC Vive vai PlayStation VR), kustības izsekošanas sensorus un rokas kontrolierus. Šie komponenti ir būtiski, lai radītu iespaidīgu VR pieredzi;
 • datora iestatījumi – virtuālās realitātes lietojumprogrammu un spēļu palaišanai VR telpā izmanto jaudīgus datorus vai spēļu konsoles. Šīs sistēmas spēj atveidot augstas kvalitātes grafiku un apstrādāt VR programmatūras prasības;
 • fiziskā telpa – VR Room ir paredzētas, lai nodrošinātu lietotājiem pietiekami daudz fiziskās vietas, lai droši pārvietotos un mijiedarbotos ar virtuālo vidi. Tas var ietvert atklātas zonas, rotaļu zonas vai noteiktas vietas VR pieredzei sēdus stāvoklī;
 • drošības pasākumi – drošībai ir jābūt prioritātei jebkurā VR telpā. Lietotājiem var tikt sniegti norādījumi par to, kā pārvietoties VR telpā, lai izvairītos no savstarpējām sadursmēm. Tāpat virtuālās realitātes istabās ir gana daudz vietas, lai lietotājs var brīvi kustēties gan ar kājām, gan rokām, neuzskrienot virsū mēbelēm;
 • komforts un higiēna – ērtas sēdvietas, ventilācija un tīrība ir svarīgi apsvērumi VR telpās. Lietotājiem VR pieredzes laikā ir jājūtas ērti un ir jāievēro higiēnas standarti, jo īpaši, ja aprīkojumu izmanto vairāki cilvēki;
 • VR satura dažādība – VR istabas parasti piedāvā plašu VR satura klāstu, tostarp spēles, simulācijas, izglītojošu pieredzi un izklaidi. Lietotāji var izvēlēties dažādus žanrus un pieredzi atbilstoši savām vēlmēm un interesēm;
 • personāla palīdzība – VR room var būt pieejami zinoši darbinieki, kas palīdzēs lietotājiem ieslēgt virtuālās brilles un citas ierīces, palīdzēs problēmu novēršanā un VR spēļu izvēlē;
 • vairāku spēlētāju spēle un sociālā mijiedarbība – daži VR izklaides parki atbalsta vairāku spēlētāju iespējas, ļaujot lietotājiem kopā iesaistīties virtuālos piedzīvojumos. Sociālā mijiedarbība un sadarbība ir daudzu virtuālo realitāšu telpu galvenie aspekti;
 • maksājumi un rezervēšana – visizplatītākā maksāšana ir par stundām, retāk konkrētām sesijām. Atsevišķos izklaides centros virtuālā realitāte var būt pieejama bez iepriekšējas rezervācijas, bet daudzviet nepieciešams rezervēt laiku iepriekš.

VR istabas sniedz lielisku iespēju interesentiem izmēģināt VR tehnoloģiju, tostarp virtuālās brilles un citas ierīces. Virtuālā realitāte tiek izvēlēta kā izklaide arī dažādām ballītēm, komandas saliedēšanas pasākumiem un izglītojošām ekskursijām. Kopumā VR Room ir veidotas tā, lai piedāvātu drošu, patīkamu un ieskaujošu pieredzi virtuālās realitātes pasaulē.

 

Foto: gunslasers.lv, fotogrāfs Ainārs Mazjānis

Populārākais iemesls, kāpēc cilvēki apmeklē VR istabas ir, lai uzspēlētu VR spēles. Uzliekot virtuālās realitātes brilles, spēlētāji var nokļūt pavisam citā pasaulē un iejusties dažādos tēlos, kas reālā dzīvē nebūtu iespējams. Kādas ir populārākās spēles? To noskaidro raksta turpinājumā!

7 populārākās VR spēles visā pasaulē

Virtuālās realitātes spēles ir pieprasītas visā pasaulē, piedāvājot spēlētājiem nepārspējamu iegremdēšanas un interaktivitātes līmeni. Tā kā virtuālās brilles un virtuālā realitāte kopumā kļūst arvien pieejamākas un jaudīgākas, ir parādījies daudzveidīgs VR spēļu klāsts, kas pārsniedz pat prasīgāko spēlētāju gaidas. Turpmāk rakstā iepazīsties ar dažām no labākajām VR spēlēm!

1. Half-Life: Alyx

Žanrs: First-Person Shooter

Half-Life: Alyx ir revolucionāra VR spēle. Darbība norisinās ikoniskajā Half-Life visumā. Spēle ir slavena ar savu satriecošo grafiku, reālistisku fiziku un aizraujošu stāstījumu. Spēlētāji iejūtas Alyx Vance tēlā, risinot mīklas, cīnoties ar citām pasaules radībām un atklājot City 17 noslēpumus. Realitātes efekts un detaļām pievērstā uzmanība padara to par tādu spēli, kas ir obligāti jāizmēģina jebkuram VR entuziastam.

2. Beat Saber

Žanrs: Ritms/Action

Beat Saber ir uz ritmu balstīta VR spēle, kas apvieno mūziku, gaismas zobenus un strauju kustību. Spēlētāji šķeļ blokus aizraujošu dziesmu ritmā, radot unikālu un uzmundrinošu atmosfēru. Tā ir aizraujoša spēle, kas vienlaikus ļauj kārtīgi fiziski izkustēties. Virtuālā realitāte var sniegt daudz dažādu bonusu, ne tikai izklaides iespējas.

3. Superhot VR

Žanrs: First-Person Shooter/Puzzle

Superhot VR piedāvā unikālu šāvēju žanra pieredzi. Laiks iet uz priekšu tikai tad, kad tu kusties, radot stratēģisku un kinematogrāfisku pieredzi. Spēlētāji izvairās no lodēm, satver ieročus un notriec ienaidniekus minimālistiskā un stilīgā pasaulē. Novatoriskā mehānika padara to par izcilu spēli.

4. The Walking Dead: Saints & Sinners

Žanrs: Survival Horror/Adventure

Pamatojoties uz populārajām TV sērijām, The Walking Dead: Saints & Sinners spēlē spēlētāji nonāk postapokaliptiskā pasaulē, kas piepildīta ar zombijiem un savstarpēji konfliktējošām dilemmām. Spēles dziļais stāstījums, resursu pārvaldība un dziļi emocionālā cīņa iegremdē spēlētājus nepielūdzamajā The Walking Dead pasaulē. Tev jāuzliek tikai virtuālās brilles, lai nonāktu šādā “realitātē”.

5. Boneworks

Žanrs: First-Person Shooter/Physics-Based

Boneworks ir pazīstama ar savu hiperreālistisko fiziku un interaktīvo vidi. Spēlētāji var manipulēt ar objektiem, kāpt pa virsmām un iesaistīties intensīvās kaujās. Spēles izstrādātāju apņemšanās ievērot reālismu un maksimāli visaptverošu pieredzi izceļ Boneworks VR spēļu vidē.

6. Moss

Žanrs: Action/Adventure/Puzzle

Moss spēlē spēlētāji var doties sirsnīgos piedzīvojumos ar drosmīgo peli vārdā Quill. Spēlētāji kontrolē Quill un palīdz viņai orientēties mīklās un cīņās skaisti izveidotajā pasaulē. Aizraujoša spēle dažāda vecuma spēlētājiem, tostarp jaunākiem spēlētājiem.

7. Vader Immortal

Žanrs: Action/Adventure

Zvaigžņu karu fani var piepildīt savus sapņus kļūt par džedaju filmā Vader Immortal. Šis epizodiskais piedzīvojums aizved spēlētājus uz ikonisko Zvaigžņu karu Visumu, kur viņi var vadīt gaismas zobenu, izmantot spēku un iesaistīties aizraujošā sižetā. Šī spēle ir jāspēlē tālas, tālas galaktikas cienītājiem.

 

Foto: gunslasers.lv, fotogrāfs Ainārs Mazjānis

Virtuālā realitāte ir radījusi jaunu spēļu ēru, piedāvājot pieredzi, kas kādreiz bija iespējama tikai mūsu vispārdrošākajos sapņos. Iepriekš minētās VR spēles ir tikai ieskats tajā, kas ir pieejams šajā aizraujošajā sfērā. Neatkarīgi no tā, vai tu cīnies ar starpdimensiju radībām Half-Life: Alyx, dejo Beat Saber ritmā vai izdzīvo zombiju apokalipsē spēlē The Walking Dead: Saints & Sinners, šīs spēles piedāvā nepārspējamu visaptverošu pieredzi un aizraušanās līmeni. Uzliec virtuālās realitātes brilles un gatavojies izpētīt populārākās spēles!

“GUNSnLASERS” VR Room Rīgā

“GUNSnLASERS” izklaides parks piedāvā arī virtuālo realitāti. VR Room klāstā ir daudz dažādu spēļu, tāpēc ikviens atradīs sev ko saistošu.

Atpūtas parks atrodas Rīgā, Mārkalnes ielā 10, piedāvājot ne tikai virtuālo realitāti, bet arī tādas izklaides iespējas kā:

 • lāzertagu;
 • elektrokartingus;
 • airsoftu;
 • peintbolu ar gumijas bumbiņām jeb reball.

Lai pieteiktu izklaidi, zvani pa tālr. 27274646 (pēc savienojuma nospied telefonā taustiņu "1" un pēc tam atkārtoti "1") vai apmeklē mājaslapu www.gunsnlasers.lv un uzzini plašāku informāciju!

 

Foto: gunslasers.lv, fotogrāfs Ainārs Mazjānis

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)