"Reģionu alianses" līderis: LRA nebūšanu politikā neapsveram

Rīga, 6.dec., LETA. Lai gan 13.Saeimas vēlēšanās Latvijas Reģionu apvienība (LRA) ar 4,14% vēlētāju atbalstu palika ārpus parlamenta, partiju apvienība nav gatava mest plinti krūmos, tomēr vienlaikus tā saviem biedriem neko neuzspiedīs, jo vēlas, lai politiskā spēka attīstība būtu demokrātisks process, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja LRA lielākās dalīborganizācijas "Reģionu alianses" (RA) līderis, Salacgrīvas mērs Dagnis Straubergs.

Viņš atzina, ka LRA pirms rudenī notikušajām Saeimas vēlēšanām, protams, cerēja uz labāku rezultātu. "Esam izvērtējuši savas kļūdas. Jāņem vērā, ka LRA ir sarežģīta uzbūve, un pirmsvēlēšanu laikā apvienībai nāca klāt jauni sadarbības partneri. Mūsu rindas papildinājās ar vairākām sabiedriskajām organizācijām. Bija nepieciešams diezgan daudz laika, lai saskaņotu viedokļus būtiskos jautājumos un sagatavotu LRA piedāvājumu vēlētājiem. Gala rezultātā mums pietrūka laika, lai noformētu mūsu piedāvājumus un piedāvātu tos sabiedrībai saprotamā veidā," notikušo analizē Straubergs.

Pēc viņa teiktā, gatavošanos vēlēšanām apgrūtinājušas arī neskaidrības ar partiju reitingiem. Lai LRA pārstāvis varētu piedalīties premjera amata kandidātu televīzijas debatēs, nācies krietni pacīnīties. "Bet mēs nevainojam nevienu. Mēs saprotam, ka paši esam pieļāvuši kļūdas. Domājot par nākotni, mēs esam sastādījuši grafiku un rīcības plānu, lai sagatavotos gan Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, kas notiks 2019.gadā, gan nākamajām pašvaldību vēlēšanām," pastāstīja Straubergs.

Lai arī parasti jau vēlētāji sagaida, ka Saeimā neiekļuvušās partijas nomirs vai sadalīsies, LRA ir vēsturiski veidojusies politiska organizācija, kuras dalībnieki pastāv padsmit gadus, tāpēc tā ir pietiekami stabila un ar savu pārliecību, uzsver Straubergs. No LRA esot aizgājuši tikai "atsevišķi personāži", piemēram, Mārtiņš Bondars (AP) un Artuss Kaimiņš (KPV LV), jo "zivs meklē, kur dziļāks, cilvēks - kur siltāk". "Mēs pat nerunājam par LRA turpmāko nebūšanu politikā," apgalvoja Straubergs.

Iespējams, 13.Saeimas vēlēšanās LRA pietrūka tieši valstiskā skatījuma uz pašvaldību problēmām, pieļauj RA līderis. "Iespējams, mēs piebremzējām, lai nesasolītu vēlētājiem neizpildāmas lietas. Pirms šīm vēlēšanām cilvēki no partijām velējās dzirdēt ātrus un vienkāršus risinājumus. Es to gribētu salīdzināt ar aizvērtu, nokvēpušu logu. Gaiss telpā ir sasmacis. Daudzi politiskie spēki piedāvāja nevis notīrīt un atvērt nokvēpušo logu, lai ielaistu telpā svaigu gaisu, bet pacelt akmeni un izsist stiklu. Tas ir ātrāk un šķietami vieglāk," vēlēšanās startējušo partiju solījumus un stratēģijas no sava skatupunkta komentēja Straubergs.

Visa intervija ar RA līderi, Salacgrīvas mēru lasāma aģentūras LETA mājaslapas sadaļā "LETA+" (http://www.leta.lv/plus/9A19C8F0-E569-47D2-9501-50491D5F93DD/ ).

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)