Tomēr nolemj likvidēt Briežuciema pamatskolu

Daugavpils, 15.febr., LETA. Šodien Balvu novada domes ārkārtas sēdē pašvaldības deputāti ar balsu vairākumu pieņēmuši lēmumu par Briežuciema pamatskolas likvidāciju.

Kā aģentūru LETA noskaidroja Balvu novada pašvaldībā, par skolas likvidāciju nobalsoja astoņi no klātesošajiem 12 deputātiem, viens - balsoja pret, divi - atturējās, bet viens - balsošanā nepiedalījās.

Sākotnēji lemt par Briežuciema pamatskolas likvidāciju bija plānots Balvu novada domes 9.februāra sēdē, taču, lai nesasteigtu minētā jautājuma izlemšanu, deputāti nolēma atlikt tā skatīšanu, lai vēlreiz tiktos ar mācību iestādes kolektīvu, skolēnu vecākiem un speciālistiem un mēģināt rast racionālu risinājumu skolas pastāvēšanai. Diemžēl arī šajā tikšanās reizē šādu risinājumu rast neizdevās.

Briežuciema pamatskolu nolemts likvidēt nepietiekamā skolēnu skaita dēļ, saistībā ar prognozēto skolēnu skaita samazināšanos nākotnē, kā arī lai racionāli izmantotu pašvaldības budžeta līdzekļus.

2015./2016.mācību gadā viena skolēna izmaksas Briežuciema pamatskolā bija 111,94 eiro, bet šajā mācību gadā - jau 179,81 eiro mēnesī.

Patlaban Briežuciema pamatskolā mācās 23 skolēni, no kuriem četri izglītojamie šogad beidz 9.klasi. Skolā ar dažādu noslodzi strādā 14 pedagogi un deviņi tehniskie darbinieki. Paredzams, ka sakarā ar mācību iestādes likvidāciju, lielākā daļa skolēnu turpinās izglītoties četrus kilometrus attālajā Baltinavas vidusskolā, kā arī Balvu valsts ģimnāzijā.

Tā kā daļa skolotāju paralēli darbam Briežuciema pamatskolā vada stundas arī citās mācību iestādēs, ir cerība, ka lielākā daļa pedagogu bez darba tomēr nepaliks. Savu iespēju robežās pašvaldība centīsies palīdzēt ar darbā iekārtošanos arī pārējiem skolā nodarbinātajiem.

Briežuciema pamatskolas likvidāciju plānots sākt 1.martā un pabeigt līdz 31.augustam.