Ziemeļlatgalē atklās piecus vides objektus

Valmiera, 26.jūl., LETA. No 28.jūlija līdz 9.septembrim Ziemeļlatgales pašvaldību kopprojekta "Loba doba Zīmeļlatgolā jeb atklāj dabas pētnieku sevī!" laikā notiks piecu mākslas darbu atklāšanas Baltinavas, Balvu, Rugāju, Viļakas un Kārsavas novados, aģentūru LETA informēja Kārsavas novada tūrisma organizatore Inga Bernāne.

Pirmais darbs tiks atklāts 28.jūlijā plkst.15 Baltinavas vēsturiskā centra laukumā. Vides objekts "Zeme" veidots par godu zemes stihijai. Atklāšanā uzstāsies Baltinavas etnogrāfiskais ansamblis un pasākumā piedalīsies arī vides objekta autora SIA "Vasaris" pārstāvji un pasākums tiks bagātināts ar muzikālajiem priekšnesumiem.

Didža Jaunzema veidoto instalācijas objektu "Gaiss" Balvu pilsētā atklās 5.augustā. Vides objekts ir kā simbolisks koks, kas reaģējot uz gaisa kustību rada mūziku. Ne velti par tā atrašanās vietu ir izvēlēts gleznainais Balvu muižas parks Balvu ezera krastā. Atklāšanas pasākums tiek plānots kā turpinājums šajā dienā notiekošajiem Bērnības svētkiem, kur bērnu čalas papildinās skulptūras radītā mūzika un senatnīgais muižas parks atdzīvosies skaņu stāstā.

Rugāju novada vides instalācijas "Loba doba" idejas autors Ivars Vecāns ir attēlojis visu četru dabas stihiju simbiozi un to varēs apskatīt jau no 12.augusta. Pie Rugāju 1. bibliotēkas plkst.18 ar dāmu vokālā ansambļa dziesmām dabai tiks aizsākts dziesmu un deju festivāls "Dziedu, deju, mana daba tev!", kas norisināsies atjaunotajā Rugāju brīvdabas estrādē. Festivālā piedalīsies Igauņu ģimenes kapela, dejotāji un kapela no Igaunijas pilsētām Repinas un Viru, Rīgas latviešu biedrības tautas deju ansamblis "Vija", deju kolektīvi "Iecava", "Skujene", "Jumalo", "Rugāji" un folkloras kopa "Rekavas dzintars".

Vides objekts ar nosaukumu "Ūdens", kuru veidojis mākslinieks Didzis Jaunzems kā levitējošu ūdens lāšu kopumu tiks atklāts Viļakas pilsētā 18.augustā. Viļakas ezera pludmalē no plkst.18 visi tiek aicināti uz atklāšanas svētkiem- pikniku, kur bērniem un pieaugušajiem notiks meistardarbnīcas par dabas tēmu, degustācijas un tiks raidītas īsfilmas par dabas nozīmi mūsu ikdienā. Nesteidzīgo un mierīgo gaisotni papildinās dabas skaņas, kurās klausoties katrs varēs apstāties un aizmirsties savā ikdienas skrējienā.

Noslēdzošais uguns stihijai veltītais vides objekts "Uguns" tiks prezentēts apmeklētājiem dabas parkā "Numernes valnis", Kārsavas novadā 9.septembrī. Autora Didža Jaunzema ugunskura formā veidotais objekts jau ir ieguvis nosaukumu dabas svētnīca. No plkst.17 sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi varēs piedalīties dabas izziņas darbnīcās, notiks spēles, konkursi un aktivitātes maziem un lieliem. Apmeklētājus gaida koncerts meža vidū, atklājot mūzikas un dabas mijiedarbības spēku.