Banner 980x90

Aušanas darbnīca

Aušanas darbnīcā ikvienam interesentam (iepriekš piesakoties) iespējams: apskatīt aužamos stāvus, apgūt aušanas pamatiemaņas, saņemt konsultācijas. Gūt un papildināt zināšanas par Ziemeļlatgales (Abrenes) tautastērpu. 

Par Abrenes novada tautas tērpa centru ir uzlūkojams Baltinavas un Šķilbēnu pagasts. Vecās paražas tur uzglabājušās gandrīz pilnīgi neskartas. Tāpat no šiem diviem pagastiem ir iegūts vislielākais ziņu un materiālu daudzums. Abrenes sieviešu tērps. Vēsturnieki apgalvo, ka pirms vairākiem gadu simteņiem visas baltu tautas valkājušas baltus tērpus. Baltais tērps ir senāks par krāsainajiem tērpiem. Latvijā baltais tērps ir saglabājies vienīgi Abrenes apriņķī. Kā darbā tā godos visas sieviešu tērpu daļas ir bijušas baltas. Aušanas darbnīcā konsultācijas un aušana par brīvu.

Adrese: Tilžas iela 7, Baltinava, Baltinavas novads, LV-4594 (Novada muzeja telpās)
Tālrunis: +371 29134696, +371 29341738
Mājaslapa: www.baltinava.lv
E-pasts: muzejs@baltinava.lv
GPS koordinātes: 56.9445712, 27.638468

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)