Banner 980x90

Meklēšanas rezultāti

Liliju
un akmeņu dārzi "Ezerlīčos"

Liliju un akmeņu dārzi "Ezerlīčos"

"Dievžeikari", Tilžas pagasts, Balvu novads, LV-4572
Komentāri
Tilžas pagasta Dievžeikaru ciema "Ezerlīčos" Skaidrītei un Ērikam Kašiem pieder liliju dārzs, kurā audzē vairāk nekā 300 šķirņu liliju, daudzkrāsainu dienziežu, peoniju un hostu, bet dīķos mājvietu atradušas krāšņas ūdensrozes.
Alus
darītāja Daiņa Rakstiņa sēta

Alus darītāja Daiņa Rakstiņa sēta

Stacijas iela 4, Bērzpils, Bērzpils pagasts, Balvu novads, LV-4576
Komentāri
Apmeklējot alus darītāja Daiņa Rakstiņa sētu, tiksiet iepazīstināti ar īsta Latgales alus darīšanas procesu un tradīcijām pēc sentēvu metodēm. Būs iespēja degustēt saimnieka brūvējumu.
Amatnieku centrs

Amatnieku centrs

Kārsavas iela 5, Baltinava, Baltinavas novads, LV-4594
Komentāri
Amatnieku centru izveidoja 2012. gadā biedrības "Sukrums" dalībnieki. Centrā iespējams aplūkot Ziemeļlatgales tautas amatniecības darbu izstādes un par ziedojumiem iegādāties dekoratīvās un lietišķās mākslas darbus - adījumus, audumus, koka izstrādājumus, keramiku, rotājumus, gleznas u.c. 
Seno amatu darbnīca

Seno amatu darbnīca

Lāča dārzs, Brīvības iela 52, Balvi, Balvu pilsēta, LV-4501
Komentāri
Seno amatu darbnīcas saimnieks ir kokamatnieks Ēriks Kanaviņš, kurš gatavojis latgaliešu sētas maketu Balvu Novada muzejam, restaurējis vairākus krustus un krucifiksus. 
Annas Āzes meža ekspozīcija

Annas Āzes meža ekspozīcija

Parka iela 14, Žīguri, Žīguru pagasts, LV-4584
Komentāri
Meža muzejā ir iespēja iepazīties ar dzīvnieku un putnu izbāzeņiem, dzīvnieku ādām un pārnadžu ragiem, kurus muzeja saimniece – mežzine Anna Āze, ir vākusi un izstādījusi no 1987. gada. Muzejā atrodas pašas rūpīgi vāktās grāmatas un dažādi bukleti par mežiem, kā arī viņa pati ir uzrakstījusi vairākas grāmatas par mežu, meža lietām un medībām. 
Balvu muižas apbūve - muižas pils, klēts, parks un "Lāča dārzs"

Balvu muižas apbūve - muižas pils, klēts, parks un "Lāča dārzs"

Brīvības iela 47, Balvi, LV-4501
Komentāri
Muižas pils celta 1769. gadā, vairākkārt atjaunota, pielāgojot to skolas vajadzībām, jo šobrīd tajā atrodas Balvu Tālākizglītības un cilvērkresursu attīstības centrs. Muižas zālē ir viena no labākajām akustikām Latvijā, un ik vasaru šeit notiek Balvu Kamermūzikas festivāls.
Baltinavas Kristus Apskaidrošanas pareizticīgo baznīca

Baltinavas Kristus Apskaidrošanas pareizticīgo baznīca

Tirgus iela 5, Baltinava, Baltinavas novads, LV-4594
Komentāri
Baltinavas Kristus Apskaidrošanas pareizticīgo baznīcu uzcēla Baltinavas muižas īpašnieks Fjodors Agarkovs 1901. gadā. Baznīca celta no ķieģeļiem, tās jumtu rotā zvanu tornis un četri kupoli ar apzeltītiem krustiem. Baznīca tapusi Baltinavā, jo tuvākie dievnami atradās 25 - 35 km attālumā, bet tolaik Baltinavas un tās apkaimē dzīvoja ap 1 500 pareizticīgo. 
Izjādes ar zirgiem un zirgu pajūgiem z/s "Mežaines"

Izjādes ar zirgiem un zirgu pajūgiem z/s "Mežaines"

z/s "Mežaines", Anengofa, Rugāju novads, LV-4570
Komentāri
Z/S "Mežaines" darbojas lauku tūrismā un piedāvā izjādes ar zirgiem, vizināšanos ar drošku vai kamanām, poniju, jāšanas nodarbības. 
Aušanas darbnīca

Aušanas darbnīca

Tilžas iela 7, Baltinava, Baltinavas novads, LV-4594
Komentāri
Aušanas darbnīcā ikvienam interesentam (iepriekš piesakoties) iespējams: apskatīt aužamos stāvus, apgūt aušanas pamatiemaņas, saņemt konsultācijas. Gūt un papildināt zināšanas par Ziemeļlatgales (Abrenes) tautastērpu. 
Dabas parks "Balkanu kalni"

Dabas parks "Balkanu kalni"

"Logini", Šķilbēnu pagasts, LV-4587
Komentāri
Dabas parks plešas aptuveni 20 ha platībā. Dabas parks "Balkanu kalni" ir ainaviski skaista vieta ar izteiktu reljefu. Trīs ekskursiju dabas takas atklāj koka skulptūras, interesantākos dabas objektus, atšķirīgos mežu tipus, augstus paugurus un stāvas nogāzes, zvēru alas un skudru pūžņus. 

Rezultāti kartē