Staltbriežu dārzs z/s "Mežsētas"

Pededzes vidusteces plašajās un veciem ozoliem bagātajās palienes pļavās, kas pavasaros nereti pārplūst, izveidota briežu audzēšanas saimniecība SIA "Mežsētas aptuveni 200 ha lielā platībā Rugāju novadā. Mežsētas ir viena no pirmajām briežu audzētavām Latvijā, un šobrīd tajā atrodas vairāk nekā 300 dzīvnieku, kas iepirkti no visas pasaules – Īrijas, Polijas, Holandes, Ungārijas un Lietuvas. 

Tie visi ir šķirnes dzīvnieki. "Mežsētās" līdzās briežiem dzīvo arī stirnas un mežacūkas. Lai briežus varētu aplūkot ikviens interesents, tie atrodas aiz izturīga 2,4 metrus augsta žoga. "Mežsētu" teritorijā izvietoti 15 skatu torņi, tornis atrodas arī uz tilta, kas pāri Pededzei savieno Rugāju un Gulbenes novadus, pār kuru briežus pārdzen uz vasaras ganībām, un ļauj tūristiem priecāties par skaisto ainavu. Savukārt bērniem noteikti patiks iespēja pavisam tuvu apskatīt mīlīgos stirnu buciņus un tos pabarot ar veselīgajiem gardumiem- graudiem, burkāniem. Briežu dārzs atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, kas nozīmē, ka šajā vietā cilvēkiem nav atļauts iejaukties dabas procesos un saimniekot. Šī ir sapņu vieta dabas draugiem, ja paveiksies varat dzirdēt vai pat redzēt urālpūci, mazo ērgli, vidējo dzeni, baltmugurdzeni, griezi, melno un pelēko dzilnu, sila cīruli un citus, kas iekļauti Latvijas sarkanajā grāmatā. Saimniecība atrodas uz Rugāju novada un Gulbenes novada robežas, apmēram 10 minūšu braucienā no Gulbenes pa asfaltētu šoseju, tikai pēdējie 3 km jābrauc cauri mežam pa zemes ceļu.

Adrese: Silenieki, Rugāju pagasts, Rugāju novads, LV-4570
Tālrunis: +371 29104212
Mājaslapa: www.rugaji.lvwww.facebook.com/Mezsetas.briezi
E-pasts: mezsetas.briezi@inbox.lv
GPS koordinātes: 57.140608, 26.7895561

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)