Krāsainās kontaktlēcas – jūsu vasaras stilīgais aksesuārs

Vasara noteikti ir tas gadalaiks, kad vēlaties vairāk izcelt un pamainīt savu vizuālo tēlu. Jauns apģērbs, moderni aksesuāri ir labs veids, kā to paveikt. Bet vai esat iedomājušies, ka arī krāsainās kontaktlēcas var būt lielisks aksesuārs, ar kura palīdzību pamainīt izskatu? 

Kontaktlēcas – ne tikai redzes korekcijai, bet arī acu krāsas maiņai
Par kontaktlēcām ierasts domāt redzes korekcijas kontekstā, bet tas nav viss, ko mūsdienīgas lēcas spēj paveikt. Pieejamas arī krāsainās kontaktlēcas, kas var izmainīt dabīgo acu krāsu, padarot to, piemēram, gaiši zilu, zilganzaļu, brūnu, pelēku, violetu vai jebkādu citu, kādā vien krāsā ir pieejamas lēcas. 

Krāsainās kontaktlēcas pieejamas ar vai bez dioptrijām. Tas nozīmē, ka šo lēcu priekšrocības var izmantot ne tikai tie, kuriem vajadzīga redzes korekcija, bet arī cilvēki ar labu redzi. Tādā gadījumā jāiegādājas lēcas bez dioptrijām, kurām ir tikai kosmētisks efekts.

Krāsainās kontaktlēcas gan ikdienai, gan īpašiem brīžiem
Krāsainās lēcas ir drošas acīm un paredzētas lietošanai kā ikdienas risinājums redzes korekcijai, acu krāsas maiņai vai abām šīm funkcijām. Tāpat krāsainās lēcas varat izvēlēties tikai īpašiem gadījumiem – pasākumiem, ballītēm, atvaļinājumam, kad vien ir vēlme un vajadzība tās izmantot. Atkarībā no tā, cik bieži un kā plānojat izmantot krāsainās kontaktlēcas, iespējams iegādaties gan vienas dienas krāsainās lēcas, gan lēcas divu nedēļu vai mēneša lietošanai. Vienas dienas lēcas jau ir sterilā iepakojumā, tās pēc lietošanas dienas beigās var izmest, nākamajā reizē atkal ņemot citu pāri. Mēneša un divu nedēļu lēcas katru dienu ir jātīra un atbilstoši jāuzglabā, ievērojot higiēnu un pieļaujamo lietošanas termiņu.

Kopšana un lietošana neatšķiras no parastajām lēcām
Krāsainās lēcas pašā lietošanas un kopšanas procesā ne ar ko neatšķiras no parastajām kontaktlēcām. Tāpat ir rūpīgi jāseko roku higiēnai, aiztiekot lēcas, jāpārliecinās, ka tās ieliktas pareizi, jākopj un jāuzglabā atbilstoši lēcu veidam un ražotāja norādēm. Vienīgā nianse, kas atšķiras, ir nedaudz īsāks rekomendētais lēcu nēsāšanas laiks diennakts ietvaros. Krāsainās lēcas vēlams izmantot ne ilgāk kā 8–10 stundas, lai acis pagūst atpūsties. Tāpat ieteicams regulāri ieplānot dienas bez lēcām, jo, neskatoties uz mīksto un gaisa caurlaidīgo materiālu, lēca tomēr ir svešķermenis acī un rada papildu saspringumu un slodzi redzes orgāniem.

Pirms kontaktlēcu lietošanas jādodas pie acu ārsta
Ja ikdienā nelietojat kontaktlēcas redzes korekcijai, tad pirms krāsaino lēcu lietošanas noteikti ir jākonsultējas ar redzes speciālistu. Nepieciešams veikt redzes pārbaudi un pārliecināties, ka acis ir piemērotas kontaktlēcām. Speciālists arī izrakstīs recepti lēcu iegādei, ja nepieciešamas krāsainās kontaktlēcas ar dioptrijām. Tāpat ar optometristu vai oftalmologu varēs pārrunāt to, kā pareizi ielikt un izņemt, kopt un uzglabāt lēcas. Parasti uz vietas arī iespējams izmēģināt lēcas ielikt un izņemt, uzdot visus interesējošos jautājumu par lēcu lietošanu.

Iegādājies krāsainās kontaktlēcas internetā
Lensor.eu ir lielākais kontaktlēcu interneta veikals, kam uzticas tūkstošiem lēcu lietotāju gan Latvijā, gan citviet pasaulē. Lensor.eu sortimentā plašā izvēlē pieejamas dažādas kontaktlēcas katra pircēja gaumei un vajadzībām, tajā skaitā arī krāsainās kontaktlēcas no uzticamiem ražotājiem. Varat iegādāties krāsainās lēcas ne tikai populārākajās dabiskajās krāsās, bet arī neparastākos toņos, kas ne tikai nomainīs jūsu acu krāsu, bet arī izcels vai paspilgtinās jau esošo. Sortimentā atrodamas arī tā saucamās crazy lēcas, kas atgādina dzīvnieku vai kādu mītisku radījumu acis. Tās noderēs ballītēm, karnevāliem vai kāda neparasta vizuālā tēla radīšanai. Jāatgādina, ka atkarībā no dabīgās acu krāsas rezultāts, ievietojot krāsainās kontaktlēcas, var būt atšķirīgs vai ne tik intensīvs, kā norādīts paraugos, tāpēc vēlams izmēģināt, kuras krāsainās lēcas būs piemērotākas tieši jums. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu