Saules paneļi – videi draudzīga enerģija jūsu uzņēmumā

Videi draudzīgu risinājumu ieviešana uzņēmumu ikdienā jau kļuvusi pašsaprotama, jo pieaug izpratne par mūsu kopējo lomu klimata problēmu risināšanā, kā arī palielinās patērētāju pieprasījums pēc produktiem un pakalpojumiem, kas radīti, rēķinoties ar vidi un atstājot pēc iespējas mazāku ietekmi uz to. Saules paneļi ir viens no videi draudzīgiem enerģijas ieguves risinājumiem, kuru var ieviest uzņēmumā, iegūstot dažādas būtiskas priekšrocības gan šodien, gan nākotnē.

Kas ir saules paneļi
Saules paneļi ir ierīces, kas spēj saules gaismas fotonus pārveidot elektronu plūsmā, kuru mēs saucam par elektrību. Saules paneļu uzbūves pamatā ir šūnas, kas veidotas no silīcija. Izšķir polikristāliskos un monokristāliskos saules paneļus, kas attiecīgi izgatavoti no polikristāliskā vai monokristāliskā silīcija. Praksē polikristālu saules paneļi ir mazāk efektīvi par monokristālu saules paneļiem, taču to izgatavošana ir lētāka. Pieejami saules paneļi, kas izgatavoti no citiem materiāliem, taču tiem ir augstākas izmaksas, tāpēc plašam patēriņam parasti pieprasīti tieši mono un polikristālu paneļi. Saules paneļu saražoto elektrību iespējams izmantot sava uzņēmuma vajadzībām, kā arī uzkrāt un pārdot kopējā elektrotīklā.

Kā uzstādīt saules paneļus
Lai saules paneļi uzņēmumā sniegtu maksimālu labumu un ieguvumus, pirms tam nepieciešams izvērtēt uzņēmuma darbības specifiku, patēriņa paradumus un citus individuālos faktorus, kas var ietekmēt piemērotākā saules paneļu risinājuma izvēli. Vislabāk šajā jautājuma sadarboties ar zinošiem speciālistiem, kuri spēs izvērtēt uzņēmuma vajadzības un piedāvāt izdevīgāko risinājumu.

Uzņēmums “Ignitis Latvija” ir pieredzējis saules paneļu uzstādītājs un nodrošina biznesa klientiem pilnu pakalpojuma ciklu – no projekta izstrādes līdz pat stacijas uzstādīšanai un nodošanai klienta rīcībā. Uzticot saules elektrostacijas ierīkošanu “Ignitis Latvija”, klientam nebūs jātērē savs laiks un enerģija birokrātiskiem procesiem, jo tiks nodrošināta arī visu nepieciešamo atļauju iegūšana, saules stacijas reģistrācija un darbu saskaņošana ar uzraugošajām iestādēm. Saules paneļi var tikt uzstādīti gan uz ēkas jumta, gan uz zemes, izvērtējot uzņēmuma darbības, lokācijas un apkārtējās vides specifiku. 

“Ignitis Latvija” eksperti projekta izstrādes gaitā cieši sadarbojas ar klientu, lai izvēlētos piemērotākos risinājumus un garantētu, ka saules stacija atbilst ne tikai nozares kritērijiem, bet arī klienta biznesa reālajai situācijai. “Ignitis Latvija” uzstādītajās saules elektrostacijās tiek izmantoti tikai kvalitatīvākie monokristālu saules paneļi ar 25 gadu efektivitātes garantiju. Mērķis ir piedāvāt tādu projekta risinājumu, lai pašpatēriņš būtu vismaz 95% no saražotās enerģijas apjoma, kas arī sniedz ātrāko paneļu atmaksāšanos.

Kādus ieguvumus uzņēmumam var sniegt saules paneļi

  • Izmaksu ietaupījums. Tas ir primārais ieguvums, kas mudina uzņēmumus domāt par saules paneļiem. It īpaši, ja ir liels enerģijas patēriņš. Pašu saules stacijā saražotā enerģija ilgtermiņā sniegs būtisku izdevumu samazinājumu par patērēto elektrību.
  • Videi draudzīgas enerģijas izmantošana. Atjaunojamās enerģijas izmantošana palīdz samazināt CO2 izmešus, uzlabot uzņēmuma tēlu un var veicinātu sadarbību ar partneriem, kuriem zaļās enerģijas izmantošana ir ļoti būtiska.
  • Lielāka neatkarība no elektrotīkla. Uzstādot saules elektrostaciju, kas kalpos un būs izdevīga vairākus desmitus gadu, tiek iegūta daudz lielāka neatkarība no kopējā elektrotīkla.
  • Nepatērēto elektrību var pārdot. Ja uzņēmums pats nepatērē visu stacijā saražoto elektrību, to var pārdot jebkuram tirgotājam.
  • Ieguldījums, kas atmaksāsies arī pēc 25 gadiem. Saules paneļi ir investīcija nākotnē. Pat pēc 25 gadiem, kad tie jau sen sevi atpelnījuši, saules paneļiem ir ļoti augsta efektivitāte un kvalitāte.

Lai uzzinātu vairāk par saules paneļu ierīkošanas iespējām jūsu uzņēmumā, sazinieties ar “Ignitis Latvija”.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu